Blog Tarasowy.pl

Informacje o zadaszenia, daszkach, nad dzwi, nad wejście, oraz akcesoria ogrodowe – Blog firmowy sklepu Tarasowy.pl

daszki nad drzwi

Montaż daszku nad drzwiami na ocieplonej ścianie

Często otrzymujemy zapytanie o to, jak poradzić sobie z montażem daszku na wykończonej ścianie? Jak ma wyglądać montaż daszku nad drzwiami jeżeli w miejscu mocowania zadaszenia mamy gotową ścianę? Ba, w tym miejscu mamy kilkunasto lub kilkudziesięcioma centymetrami ocieplenia czy to styropianowego czy też wełny.

Jak wiadomo wszelkie daszki nad drzwi, które mają chronić wejście do budynku montujemy zazwyczaj nad drzwiami. Dzięki temu spora część fasady po obu stronach zostaje także osłonięta.

W przypadku zupełnego braku ocieplenia problemu nie ma, gdyż daszek bądź inne zadaszenie styka się bezpośrednio ze ścianą. Otwory montażowe wykonać można bezpośrednio w murze budynku i z wykorzystaniem odpowiednich śrub daszek można skutecznie zamocować.

Większym wyzwaniem, i jak się okazuje, nie do końca oczywistym jest warstwa ocieplenia. W tym wypadku montowany daszek nie oprze się bezpośrednio o mur bądź inną konstrukcję ściany. Dodatkowo może się okazać że śruby dociągane ze zbyt dużą siłą zaczną miażdżyć warstwę termoizolacyjną (styropian bądź wełnę).

montaż daszku nad drziwami - śruby z tulejami dystansowymi
śruby montażowe z tulejami dystansowymi

Powyższe problemy okazują się dosyć łatwe do rozwiązania. Potrzebujemy jedynie śruby montażowe z kołkami oraz tulejami dystansowymi. Oczywiście długość tuleji musi odpowiadać grubości warstwy izolacyjnej. W niektórych przypadkach, gdy warstwa izolacji jest naprawdę gruba może to stanowić problem.

W takiej sytuacji również nie pozostajemy bezsilni. Tutaj z pomocą przychodzą nam tuleje dystansowe. Tak jak poprzednio, także i tutaj należy zadbać o to by tuleje miały odpowiednią długość. Wynosić ona powinna dokładnie tyle ile wynosi grubość warstwy izolacji miejscu montowania zadaszenia.

Tuleje dystansowe najczęściej wykonywane są grubościennej rurki PCV. Pożądaną długość najczęściej uzyskuje się na etapie montowania daszku. W celu jej określenia wystarczy dokładny pomiar warstwy termoizolacji.

Montaż daszku nad drzwiami, na ocieplonej ścianie nie stanowi więc, najmniejszego problemu. Zastosowanie tulei dystansowych gwarantuje nam pewny montaż całego zadaszenia. Cała siła dokręcania śruby zostanie przeniesiona bezpośrednio na konstrukcję ściany do której montowane jest zadaszenie. Warstwa termoizolacji, czyli styropianu bądź wełny pozostanie nienaruszona.

W praktyce często stosuje się również pocięte rurki gazowe bądź wodne, które również często wykonywane są z PCV. Z naszej strony zalecamy stosowanie produktów do tego przeznaczonych. Gwarantuje to profesjonalny montaż o długoletnie użytkowanie bez żadnych zmartwień.